6 הטיפים המובילים לצילום אוכל באייפון

האופה והסופרת, אמה דאקוורת' (של אמה דאקוורת' בייקס) מביאה את המתכונים הטעימים ביותר, ממדלן סופר מתוק ועד להראות טארטי קרמל תפוחים מפסיקים, ויותר מכך, התמונות שלה שלהם לגמרי מדוייקות (תחשבו על קלוז-אפים דביקים, אביזרים ומצעים נהדרים המשפרים, כמו גם שפע של אור טבעי). מיומנות שימושית שיש, במיוחד עבור הגרם, אמה שיתפה את הטיפים הטובים ביותר שלה עבור אלה שרוצים ללכוד את היצירה שלהם על
אייפון.

6 הטיפים המובילים לצילום אוכל באייפון

מאת פליסיטי קרטר

רוצה לצלם תמונות מעוררות תיאבון אבל אין לך גישה לציוד מצלמה מקצועי. אל תדאג, כאן
הם 6 הטיפים המובילים שלי בשבילך למסמר את התמונות האלה באמצעות הטלפון החכם שלך.

אור טבעי
צילום עם מקור אור טבעי הוא אחד הכלים העיקריים לגרום לאוכל שלך להיראות מושך יותר. כבה את האורות העיליים, משוך את הסצנה שלך ליד חלון כך שהאור ייפול פנימה מהצד (אור צד) או מאחור (אור אחורי) והתחיל לצלם. אם אתה צריך לרכך צללים, נסה למקם כרטיס לבן מול מקור האור כך שהוא ישקף אור בחזרה לתוך ההגדרה שלך. אבל אל תפחד מהצללים, מכיוון שהם מוסיפים עומק חזותי.

אביזרים

בחירת האביזרים הנכונים להוספה במסגרת שלך יכולה לעזור בהיבט מספר הסיפור. השתמשו באביזרים שאינם פוגעים בגיבור הסצנה, באוכל, אלא באביזרים המשלימים. שכבות עם מפיות, הוספת סכו"ם או כלי זכוכית הם דרכים להוסיף עניין ויזואלי ולתמוך בגיבור.

פרופס רוטב קרמל

הרכב

הפעל את קווי הרשת באפליקציה של המצלמה שלך על ידי כניסה להגדרות והפעלתן. זה מאפשר לקווי הרשת להיות פעילים כל הזמן, כך שתוכל ליישר את האובייקטים בתוך התמונה שלך. השימוש בחוק השלישים והצבת אלמנטים על קווי הרשת הללו או היכן שקווי הרשת הללו מצטלבים, נעים יותר לעין.

מרחב שלילי

זהו אחד הכלים הבלתי מנוצלים ביותר בצילום אוכל, אבל אחד המועדפים עליי לאספקת השפעה. בכך שלא ממלאים את הסצנה שלך באביזרים, אלא מאפשרים שיהיה מקום בתמונה, מבליט את הנושא הראשי ומאפשר לו להתבלט ולמשוך את תשומת הלב שלנו. זה נותן לצופה הזדמנות 'לנשום', ויכולת לנוע סביב הסצנה וחזרה לפרטי הנושא.

זוויות מחסנית פנקייק

זוויות

לאחר שהגדרת את הסצנה שלך, בחירת הזווית הנכונה לצילום יכולה ליצור או לשבור את התמונה. שלוש הזוויות הטובות ביותר הן מעל הראש (או ממעוף הציפור), 45 מעלות או מלפנים. בהתאם לסוג האוכל שאתה מצלם יקבע איזו זווית עובדת הכי טוב. לדוגמה, ערימה של פנקייקים או עוגת שכבות שלוש שכבות ראויה לצלם מלפנים כדי ללכוד את כל השכבות והגובה הללו. אם כן, פיצה מחמצת עדיף לצלם מלמעלה כדי ללכוד את כל הפרטים המורכבים למעלה.

עֲרִיכָה

לאחר צילום התמונות שלך, עריכת הפוסטים תזניק אותם לרמה הבאה ותעזור לפתח את הסגנון האישי שלך. עשו זאת באמצעות אפליקציות צד שלישי כגון VSCO או Snapseed או השתמשו בתוכנת העריכה בה משתמשים בעלי מקצוע רבים, Lightroom Mobile, לקבלת היכולות המקסימליות לשפר את התמונה. הגדלת החשיפה שלך, משחק עם ניגודיות והתאמה של הצבעים, הם כל הדרכים לעבוד לקראת העריכה הסופית שלך. אל תגזים כאן, לדעת מתי לעצור זה גם חשוב. ומסננים הם לא החבר הכי טוב שלך, אז אל תתפתו!

אור טבעי מדלן כתומה

לכל חפצי הקינוח שלך, ראה את הספר החדש של אמי פשוט מתוק נוסטלגיות: 55 אלגנטיות של נוחות קלאסיות מאת אמה דאקוורת' בייקס.

בלונדינית אפר היא גוון החובה בסתיו הזה

נעליים, נעלי בית וסטייל עם אוליביה מוריס