נעליים, נעלי בית וסטייל עם אוליביה מוריס

מעצבת הנעליים אוליביה מוריס סיימה עם עקבים והעבירה את הפוקוס שלה לנעלי בית. בהחלט חוקר אותה…

מאת פנדל הארטה

"עכשיו זה נראה משוואה פשוטה… נעליים בתוספת פנים = נעלי בית!”

איך נוצרה קולקציית At Home?

אני פשוט מאוד אוהב להיות בבית! החיים שלי סובבים סביב הבית שלי בסנט לאונרדס און ים. כשגידלתי את המשפחה הצעירה שלי, תמיד עבדתי מהבית במשך תקופות שונות בקריירה שלי ואני מתרועעת כאן…אין דבר שאני אוהב יותר מאשר לבלות עם חברים למשקאות או לארוחת ערב או לדיסקו מטבח מאולתר.

האהבה לפנים כנראה טבועה עמוק ואני גדלתי סביבם… אמא שלי הוכשרה כמעצבת פנים כשהייתי ילדה קטנה… אני זוכרת שחתרתי את קיר חדר האמבטיה שלנו בבית עם גליל מטבח בשנות ה-80! כמו כן, הבית הוא מאוד מקלט עבורי, אפילו יותר בזמנים שכולנו חיים בהם ויש לי אהבה אמיתית לצבע, לטקסטורה ולטפטים. שלב את זה עם קסם עם החי והצומח וזה יוצר שילוב אקלקטי שמשמח אותי.

אחרי 20 שנה שיש לי אוסף משלי, ולאחר מכן עבדתי בלונדון, הרגשתי שהגיע הזמן להשיק שוב אוסף משלי, אבל רציתי לעשות משהו קצת שונה שישלב את כל האמור לעיל. במבט לאחור לפני כמה שנים כשהתחלתי לחשוב על זה, עכשיו זה נראה משוואה פשוטה… נעליים בתוספת פנים = נעלי בית!

למה נעלי בית ולא נעליים?

כי באמת סיימתי עם עקבים! תמיד אהבתי דירות והרגשתי שאין משהו נוח ושיקי שאוכל ללבוש בבית, או ללכת לבתים של חברים, או לארוז לסוף שבוע. הייתי מודע גם לאחר 20 שנה בתעשייה ששוק המעצבים מוצף בנעלי לבוש מדהימות… רציתי לעצב משהו ייחודי ולמצוא חלק נישה בשוק לחקור. נעלי בית נתנו לי את ההזדמנות לשלב את התשוקות שלי ויצרתי משהו שתוכלו לארוז לסוף שבוע, שהייה במלון, ארוחת ערב או משקאות בבתי חברים או מסיבות גן. לקולקציה יש סוליות עור, אז זה מאוד בפנים/חוץ – או כמו שהתחלתי לקרוא לזה 'בבית ומחוץ'.

עם אילו חומרים אתה עובד?

יש לי אוסף ענק של טקסטיל וינטג' שאני בוחרת מכל עונה עבור מנות קטנות במהדורה מוגבלת. אני עובד קשה כדי להיות בר קיימא ככל האפשר בתור עסק שמתקדם קדימה, אז כשאני קונה בדים מספקים אני עובד כמה שיותר מקומי עם המפעל המשפחתי שלי בספרד, ואני נמשך לחומרים בשילוב טהור ואיכותי כמו הכותנה טרי וקטיפות הכותנה שיוצרו באותו כפר כמו המפעל שלי והופכות לרבי מכר ללא עונתיות שלי.

האם אתה עדיין מעצב נעליים?

אני לא יכול להתרחק מזה אני מניח …. בגלל זה אני קורא להם נעלי בית. הם בנויים כמו נעל, אבל עבדתי בשיתוף פעולה הדוק עם המפעל בפיתוח מוצרים כדי שיהיה להם נוח ככל האפשר, מבלי לוותר על אלמנט הסגנון. לדוגמה, אני משתמש במרבדי קצף זיכרון ובטריזי שעם קלים, כולם חלק ממה שלא רואים, אבל מה שהופך אותם לסופר רכים ונוחים.

מה מעורר השראה באסתטיקה שלך?

אני נהנה מאוד לחקור נשים מדהימות ואקלקטיות מעשורים קודמים ואלה מהווים חלק עצום מההשראה שלי ואני מקבלת תגובה כל כך נהדרת כשאני משתפת אותן עם הלקוחות שלי. אני חושב שקצת פנטזיה עושה דרך ארוכה, אבל עבור האוסף שלי אני גם שוקל איך נשים חיות את חייהן בבית עכשיו ואיך הן רוצות להרגיש טוב עם עצמן, לא רק כשהן יוצאות. וכפי שציינתי, צבע, מרקם, פרחים הם קבועים.

מי היא האישה של אוליביה מוריס?

אני חושב שהיא אישה מודרנית עם טוויסט אקלקטי. היא אוהבת להנהן לנוסטלגיה, אבל מצפה לחייה. כמו כן, אני חושב שהלקוחה החדשה שלי מחפשת איכות והשקעה, משהו חדש ומקורי כי היא אינדיבידואלית וייחודית.

ברמה הפרקטית הלבשה היא להפוך את החיים לפשוטים ככל האפשר, ואלה אינם מהומה וקל להחליק עליהם.

האם אתה תמיד זוהר בבית?

לא! אבל אני עסוקה ואני צריכה שהדברים יהיו פשוטים ככל האפשר כשזה מגיע לארון הבגדים שלי, כך שיהיה פחות על מה לחשוב כשהזמן הוא המהות. אני בהחלט מתלבש מהרגליים ומעלה: להחליק זוג נעלי בית ולענוד שמלה (וינטג', קפטן או קימונו – או בקרוב, שמלת הבית שלי בשיתוף פעולה עם ולרי גוד) היא הבחירה שלי, עם קרדי סריג גדול וגרביים בחורף. ואז להתלבש כל מה שאני צריך להוסיף זה שפתון אדום.

אוליביה מוריס בבית משתלטת על הגלריה באנתרופולוגיה, 131-141 King's Road SW3 בין ה-16 ל-26 בספטמבר

oliviamorrisathome.com

ככה? מצא עוד השראה אופנתית כאן

6 הטיפים המובילים לצילום אוכל באייפון

סוג אחר של כוח סוס בגודווד