מדברים על אינסטגרם, השראה וקיימות עם טאטי דיווין

מדברים על כל מה שקשור לפינטרסט, משפיענים ותכשיטים עם מייסדת טאטי דיווין, רוזי וולפנדן

על ידי ליילה טרנר

כאדם בעל אובססיה עצמית במדיה חברתית, אני לא מוצא בושה להודות שחיפוש אחר הטרנדים האחרונים של אפליקציות מדיה חברתית מביא לי כמויות חסרות תקדים של שמחה. הדומות לי יכירו את טרנד התכשיטים 'פנטסטי מפלסטיק' (שנודע על ידי דואה ליפה ובלה חדיד), שזכה לתשומת לב עצומה גם בפינטרסט וגם באינסטגרם – חשבו על טבעות עבות, עגילי סטייטמנט ושרשראות נועזות. כמובן, יוצרי ה- OG של הטרנד הזה הם המייסדים מאחורי מותג התכשיטים 'קיטש', Tatty Devine.

במהלך הנעילה, רבים מאיתנו פנו לקניות מקוונות כדי להביא איזושהי שמחה לחיינו – כולל אני. למרבה המזל, טאטי דיווין יכולה להעיד על האמירה הזו. "היה לנו ממש ממש מזל במובן שלמעשה ראינו עלייה במכירות במהלך התקופה המוזרה הזו", אומרת המייסדת רוזי וולפנדן. "אני מניח שזה יכול להיות קשור לטרנד תכשיטי הקיטש הנוכחי – בהחלט ראינו ביקוש מוגבר למוצרים שלנו."

כמובן, הפנים מאחורי הטרנדים האמורים הם לרוב משפיענים ובלוגרים – חלוצי שיווק של gen-z. "אנחנו כן משתמשים במשפיענים כאן ב-Taty Devine, אבל אני מרגיש שיש לנו גישה שונה לרוב החברות שמשתמשות בשיווק משפיענים. הם צריכים להתאים היטב למותג, וזה טוב אם יש להם תשוקה אמיתית לטאטי דיווין, מכיוון שזה הופך את כל החוויה לאותנטית הרבה יותר". הצצה פשוטה לאינסטגרם של המותגים תוכיח שהם מעריכים את האותנטיות מעל כל דבר אחר – ממצא מרענן בתקופה של חילופי משפיענים וצריכה מוגזמת.

אנשים רבים יקשרו את טרנד התכשיטים 'קיטש' לאסתטיקת הפינטרסט הפופולרית תמיד. "פינטרסט הוא בהחלט כלי חשוב עבורנו כאן בטאטי דיווין. אנו משתמשים בו כדי לאסוף השראה, תמונות, מראה לוחות מצב רוח – לאחרונה הפכנו את ה-Pinterest שלנו לקנייה המאפשרת לנו לאסוף תובנות משתמשים, וזה מאוד מועיל. קהל הלקוחות שלנו הוא בדרך כלל נשים בשנות השלושים והארבעים לחייהן, עם תשוקה לאמנויות".

המותג נולד ב-1999, ונבע מרצון להיות לא שגרתי. "גם אני וגם זוגתי הרייט ויין רצינו להיות אמנים – כמובן שיצירה ועיצוב של תכשיטים מדהימים הם צורת אמנות בפני עצמה. רצינו ליצור יצירות שיאפשרו לנו ולאחרים לבטא את עצמנו. רצינו שהמוצרים שלנו יהיו שונים מכל דבר אחר בשוק – ההשראות שלנו היו מאוד בסגנון שנות ה-70, חנויות צדקה, אמנות, תרבות ומוזיקה".

המותג השיק לאחרונה שיתוף פעולה בלעדי עם ה-V&A לתערוכת Alice: Curiouser and Curiouser המצופה מאוד. "לי ורוזי תמיד היו יחסים טובים עם ה-V&A, שכן למעשה שנינו עבדנו שם במסעדה לפני שנים. פעם זה היה המוזיאון האהוב עלינו לבקר בו, תמיד היינו הולכים לשם כדי למצוא השראה. התרגשנו כשהם פנו אלינו בקשר לשיתוף הפעולה של אליס מכיוון שאני מעריץ ענק של אליס. היא עזה וסוריאליסטית – שני ערכים שמתיישרים בצורה מושלמת עם טאטי דיווין". על המעריצים לשים לב לשיתופי פעולה עתידיים הכוללים את המותג, כולל קולקציית דיוויד בואי, וקולקציית גאווה מיוחדת שנוצרה בשיתוף עם Not A Phase, ארגון צדקה המוקדש לתמיכה בחייהם של אנשים טרנסים פלוס.

תוכניות לעתיד, נאמר לי, כוללות התמקדות בקיימות. "אנחנו כבר חברה בת קיימא מאוד – זה משהו שאני ממש גאה בו. כל המוצרים שלנו מיוצרים במקום, אנחנו מעסיקים אתיים שמשלמים את שכר המחיה הלאומי, וכרגע אנחנו עובדים קשה כדי להבטיח שכל האריזות שלנו ניתנות למיחזור מלא".

השאלה האחרונה שלי לרוזי הייתה שאלה שרציתי לשאול עליה מאז הפגישה עם רוזי – מה הייתה ההשראה מאחורי השם טאטי דיווין?
"שואלים אותנו את זה הרבה, וזה בעצם סיפור ממש מצחיק. כשהשקנו את המותג לראשונה, נאבקנו למצוא שם – כמובן, זו הייתה תקופה לפני האינטרנט ולפני המדיה החברתית, אז היה קשה להשיג השראה. יום אחד, הקמנו דוכן בשוק בלונדון, והתנסנו בשמות. לקוחה שאלה אותנו איך קוראים לנו, וענינו עם Tatty Devine – שם שהמצאנו בו במקום. הלקוחה אמרה שהיא שמעה עלינו בעבר, ועם זה השם תקוע”. אוהבי המותג יסכימו שהשם מתאים באופן מושלם.

tattydevine.com44 Monmouth Street, WC2H 9EP

בהחלט מונה חמש דרכים לישון טוב בלילה

בית הניחוח הצרפתי Diptyque חוגג 60 שנה