לקחת נדר – עלייתה של החתונה ההומניסטית

לִנְדוֹר

חתונות הומניסטיות נמצאות במגמת עלייה. מה גרם לעלייה בפופולריות?

מילים ניל דוטה

עבור רבים, חתונות מסורתיות הן הדרך המושלמת לבטא את רגשותיהם ולהתחיל את הפרק הבא בחייהם המשותפים. עבור אחרים, הדרך הזו לעשות דברים פשוט לא מתאימה. מסיבה זו ראינו מגוון גדול בהרבה של טקסי חתונה בשנים האחרונות, כולל העלייה הבולטת של החתונה ההומניסטית.

בין 2004 ל-2016, מספר טקסי החתונות ההומניסטיים גדל ב-266 אחוז. בינתיים, חלה ירידה בולטת בטקסים המבוססים על אמונה, עם ה המספר הנמוך ביותר של טקסים דתיים שדווחו ב-2018.

מהי חתונה הומניסטית?

כדי להבין מה הכוונה בחתונה הומניסטית, עלינו לדעת קצת יותר על ההומניזם עצמו. לפי הומניסטים בריטניההמילה "הומניסט" יכולה לחול על מישהו ש:

הוא אגנוסטי או אתאיסט וסומך על ההבנה המדעית של היקום

בעל דאגה לבני אדם ובעלי חיים אחרים ומתרגל אמפתיה

אינו מאמין בחיים שלאחר המוות או בכל מטרה גדולה אחרת של היקום. הם מאמינים שניתן ליצור חיים מספקים על ידי חיפוש אושר ועזרה לאחרים למצוא אושר.

בעיקרו של דבר, הומניזם משמש חלופה לדת. לכן, מי שמחשיב עצמו הומניסט לא יהיה מעוניין לקשור את הקשר בטקס דתי מסורתי. למרבה המזל, יש אלטרנטיבה – טקסי חתונה הומניסטיים. על פי הומניסטס בריטניה, חתונה הומניסטית היא טקס לא דתי שנערך על ידי חוגג הומניסטי. בניגוד לטקסים דתיים מסורתיים, אין כללים קבועים לחתונות הומניסטיות, וזו אחת הסיבות לכך שהן הפכו כל כך מושכות לכל כך הרבה זוגות.

אחד החסרונות העיקריים בקיום טקס הומניסטי הוא שייתכן שהוא לא מוכר בחוק. מכיוון שנישואים הם נושא ממוקד בבריטניה, החוקיות של חתונות הומניסטיות משתנה בהתאם למקום מגוריכם. בסקוטלנד, צפון אירלנד, ג'רזי וגרנזי, טקסים הומניסטיים מוכרים בחוק. עם זאת, באנגליה ו וויילס, הטקסים האלה עדיין לא זכו להכרה חוקית. עבור הומניסטים באנגליה ויילס, עדיין אפשר לקשור את הקשר בטקס הומניסטי כל עוד אתה מקיים גם טקס אזרחי חוקי לפני או אחרי.

מראה חדש לדיוויד לויד בפארק ריינס

בדיקות עיניים סדירות הן חלק חשוב משירותי הבריאות –