החשיבות של בדיקות עיניים לילדך

בחזרה לבית הספר

כשאתם מתחילים להתכונן לשנת הלימודים החדשה שלפניכם, בדיקת עיניים צריכה להיות משהו שכדאי לכלול ברשימה שלכם לפני שילדיכם חוזרים לבית הספר, בדומה לתלבושת אחידה, נעליים וכלי כתיבה.

מכיוון שילדים בילו חודשים רבים בבית במהלך השנה האחרונה, חונכו באמצעות מחשבים ובילו זמן ניכר יותר במכשירים דיגיטליים בזמן השבתה, חשוב לוודא שבדיקת העיניים שלהם מעודכנת לפני תחילת שנת הלימודים החדשה בספטמבר. בדיקות עיניים סדירות הן מרכיב חשוב בטיפול הבריאותי, שכן לא רק האופטומטריסטים שלנו בודקים את המרשם, אלא גם את בריאות העין.

אין גיל מינימום שאתה צריך לקחת את ילדך לבדיקת עיניים, אולם מגיל בית ספר מומלץ, אלא אם יש חששות כלשהם לגבי הראייה של ילדך. במקרה זה, אנו ממליצים להיבדק מוקדם יותר. ילדים מתחת לגיל 16 ומתחת לגיל 19 בחינוך במשרה מלאה זכאים לבדיקת עיניים של NHS בכל שנה, אלא אם כן יעץ אחרת על ידי האופטומטריסט.

ישנם כמה סימנים שהורים ומורים יכולים להיזהר מהם שעשויים להצביע על כך שילד זקוק לבדיקת עיניים ותיקון ראייה.

אלו הם:

  • פוזל כדי להתמקד
  • יושבים קרוב מדי לטלוויזיה או מחזיק מכשירים דיגיטליים קרוב מדי לעיניהם
  • שפשוף יתר של העיניים
  • מתלונן על כאבי ראש או כאבי עיניים
  • קושי להתרכז בלימודים ולהעתיק דברים בצורה לא נכונה

ל-COVID-19 הייתה השפעה עצומה על בריאות העיניים בשנה האחרונה וייתכן שתרם עוד יותר למגיפת קוצר הראייה. חוקרים בסין מצאו שינוי מהותי בקוצר ראייה בגלל הכליאה בבית בילדים בגילאי 6-8. בקנדה, סקר בריאות לאומי גילה שבמהלך הנעילה המוקדמת, ילדים בני שמונה מבלים בממוצע 5 שעות ביום במכשירים בנוסף לזמן המסך הדרוש ללימודים.

קוצר ראייה צפוי להשפיע על 50% מאוכלוסיית העולם עד שנת 2050, כאשר ילדים שיש להם הורים קוצר ראייה צפויים לפתח את המצב. אנשים עם מרשם קוצר ראייה גבוה נוטים יותר לפתח מצבי עיניים ארוכי טווח אחרים בשלב מאוחר יותר בחיים כגון גלאוקומה ומקולופתיה קוצר ראייה, ולכן חשוב כל כך לאבחן ולנהל את מצב העין מוקדם ככל האפשר עם מוצרים לבקרת קוצר ראייה כגון כמו עדשות מגע או משקפיים.

אם שמתם לב לילדכם חווה כל אחד מהדברים לעיל, או שיש לכם חששות כלשהם לגבי הראייה שלו, דברו עם אחד מהאופטומטריסטים שלנו עוד היום על ידי יצירת קשר עם Eye Place המקומי שלכם.

the-eye-place.co.uk

ימים ידידותיים לכלבים בלונדון

הדור הבא של שירותי בריאות ליילוד שלך עם Biovault