הכירו את Kimaï, מותג תכשיטי היהלומים שגדל במעבדה

הכירו את מייסדי Kimaï, ג'סיקה ורץ' וסידני נויהאוס, שיהלומים שגודלו במעבדה מחוללים מהפכה בתעשייה


רֵאָיוֹן פיליפה תומאס

מייסדי קימאי, ג'סיקה ורץ' וסידני נויהאוס

מהו הסיפור המכונן מאחורי Kimaï?

ג'ס: סידני ואני חברי ילדות וגדלנו יחד באנטוורפן, בלגיה, שם שנינו היינו מוקפים במשפחות שהיו משובצות בתעשיית היהלומים והתכשיטים. הפכנו יותר ויותר סקרנים לגבי שרשראות אספקה ​​והיה חשוב לנו לדעת מהיכן מקורם של הדברים שאנו קונים. אז זו הסיבה שבשנת 2018, הצטרפנו לראשי היצירה והעסקים שלנו כדי לייסד את Kimaï. תעשיית תכשיטי היהלומים הייתה חסרה באמת שקיפות, כך שהמטרה העיקרית שלנו הייתה לבנות מותג שיודע לספק תכשיטים מתקדמים – אך עדיין יוקרתיים – שיוכלו לספק לדור צרכנים בעל מודעות אתית וסביבה.

כיצד הרקע שלך השפיע על הגישה שלך למותג שלך?

סידני: תמיד היינו מוקסמים ונמשכים ליהלומים במהלך התבגרותנו, וקיבלנו תובנה נדירה בתעשייה מגיל צעיר. כשג'ס נולד למשפחה של סוחרי יהלומים, וגם אבי וגם סבי היו תכשיטנים בלגים מבוססים, תעשיית היהלומים היא עולם שאנו מבינים היטב. עם זאת, זהו אחד המפורסם אפוף מסתורין ומחלוקת. רצינו לטפל בחוסר השקיפות הזה ויצאנו ליישר מחדש את עולם התכשיטים על ידי יצירת מותג מודרני עם בהירות, עקיבות ואתיקה בבסיסו.

טבעת קימאייהלומי קימאי שונים מיהלומים רגילים בכך שהם גדלים במעבדה. האם תוכל לספר לנו על ההבדלים בין השניים?

ג'ס: מבחינה פיזית ואסתטית, הם זהים. ההבדל היחיד הוא איך היהלום נוצר. בשנת 2018, ועדת הסחר הפדרלית של ארה"ב (FTC) סיווגה מחדש את ההגדרה של יהלום, והסירה את המילה "טבעי". לכן, אין כעת הבדל מסווג, מדעי או מולקולרי בין יהלומים ממוקשים ויהלומים שגודלו במעבדה, כאשר מומחים בתעשייה אינם מסוגלים להבחין בהבדל חזותית. על ידי שכפול של תנאים בהם גדלים יהלומים מסורתיים מתחת לפני כדור הארץ, יהלומי המעבדה שלנו – זהים בצבע, חיתוך, קראט ובהירות – שומרים על הקסם המבוקש של יהלומים מסורתיים. אבל, ללא ההשפעה האתית והסביבתית שהתעשייה קשורה אליה זה מכבר.

מה הייתה ההחלטה מאחורי הפיכת האוספים שלך לפי הזמנה?

סידני: הסיבה העיקרית היא כי הגדלנו את העסק שלנו החל מתקציב קטן וללא השקעות ענק. על ידי מכירה ישירה ללקוחות שלנו, זה גם מאפשר לנו לסלק פסולת, כך שאין לנו מלאי עודף. בסופו של דבר זה מועיל לנו כמותג צומח, אבל גם מספק לנשים יותר כוח קנייה.

שרשרת קימאימדוע קיימות ושקיפות כל כך חשובות לעסק שלך?

ג'ס: זה משהו שהפך להיות חשוב יותר ויותר עבורנו, במיוחד ככל שגדלנו להבין יותר על מסחר ביהלומים. אנחנו רוצים להציע אלטרנטיבה לענף המסורתי; מקום שבו אתה עדיין יכול ליהנות מהיופי שלו אבל בלי הקונוטציות השליליות. גם למדיה החברתית יש חלק גדול בזה, עכשיו יש כל כך הרבה מידע זמין לדור שלנו והבנו את ההשפעה שיש לנו. בשל כך, אנו חייבים ללקוחות שלנו להיות ברורים ככל האפשר לגבי היכן מיוצרים היהלומים שלנו ומהיכן מגיע הזהב הממוחזר שלנו.

כמעצבים, מאיפה אתם שואבים השראה לקולקציות שלכם?

סידני: אנחנו שואבים השראה ישירות מהסביבה שלנו – בין אם זה זיכרון רגשי, או יצירת אמנות חדשנית שאנחנו אוהבים, אני מעצבת תכשיט מורם מהתגובה שלי לחוויות אלו. לדוגמה, בספטמבר השקנו את שרשרת Unity שלנו, שהיא שרשרת של חוליות זהב, בהשראת הקשר בין הקהילות במהלך הסגר. אנחנו גם מקבלים כל הזמן השראה מהנשים שמקיפות אותנו. כאשר אנו מעצבים את התכשיטים שלנו, אנו נוטים לדמיין אישה העונדת את התכשיט, כעסק מוביל נשיים, אנו רוצים להעצים ולחגוג נשים.

צמיד קימאיקיבלת הרבה תמיכה ממשקיעות כמו דיאן פון פירסטנברג ואתה גאה בכך שאתה יזמות בתעשייה הנשלטת על ידי גברים מסורתית. האם יש סוג מסוים של אישה שיש לך בראש כשאתה מעצב את היצירות שלך?

ג'ס: האישה שאנו חושבים עליה היא אישה מודרנית שלוקחת תפקיד דומיננטי ברכישת תכשיטים, כמו גם מתחייבת על מחויבותה לעתיד בעל מודעות אתית וסביבה.

מהו פריט התכשיט האהוב עליך מהאוסף שלך?

ג'ס: שלי היו חייבים להיות הסמי חישוקים, אני אף פעם לא מוריד אותם, אפילו כשאני ישן. ואת העגיל Swing, אני אוהב לענוד אותו על האוזן השנייה.

סידני: זה קשה לי מכיוון שאני יוצר קשר חזק עם כל הפריטים שאנו מעצבים, אבל אם הייתי צריך לבחור מועדף זה יהיה העגיל המודגש או טבעת החותם.

תכשיטים של Kimaïאיך היית ממליץ ללקוחות לעצב את היצירות שלהם?

ג'ס: כל הפריטים שלנו נועדו ללבוש כל יום. הם עובדים כפריטים עצמאיים, אבל אנחנו מעודדים אנשים לערבב ולהתאים סגנונות. יש חלקים שנראים נהדר כשהם בשכבות – במיוחד הצמידים והשרשרות – שאפשר לשחק איתם, תלוי אם הסגנון שלך מינימלי יותר, או אם אתה מעדיף ללכת על המראה המוגזם. לסידני ולי יש סגנונות די שונים, אז אנחנו ההוכחה לכך שאותן יצירות יכולות להתאים לכל סגנון, זה רק על מה ששמים איתה.

לאן אתה רואה את העתיד של קימאי הולך?

סידני: המשימה שלנו היא לחנך מחדש, ליישר מחדש ולדמיין מחדש את תעשיית היהלומים על ידי היותם כוח מניע לשימוש ביהלומים שגדלו במעבדה. אנו דוגלים בתחילתה של תנועה חדשה, שינוי בנרטיב המסורתי שבו יהלומים שגדלו במעבדה הופכים לסמל גאה עבור צרכנים בעלי מודעות מוסרית ואתית. אנו מאמינים כי יוקרה לא חייבת לפגוע בכדור הארץ והדרך המודרנית מוגדרת על ידי שקיפות.

uk.kimai.com


ככה? בדוק את סלוני הפירסינג הטובים ביותר בלונדון

Barc: מגוון אביזרי הכלבים האופנתי

סקירת בית החוכמה: אמבט הגונג הראשון שלי