שאלות ותשובות עם המאמנת האישית טלי ריי

בהחלט חידונים מאמן אישי, מנחה פודקאסט ומשפיע כושר טלי ריי על טיפול עצמי בינואר ועל ספרה החדש, Train Happy

רֵאָיוֹן: אבי שופילד

בהחלט: האתוס שלך נותן עדיפות לפעילות גופנית כסוג של טיפול עצמי ולא ענישה עצמית. למה זה חשוב?

לִסְפּוֹר: במשך כל כך הרבה זמן, רבים מאיתנו נאבקים בגופנו באמצעות הגבלת מזון ושימוש בפעילות גופנית ככלי להרוויח ולשרוף מזון. בכנות, אני חושב שכל כך הרבה מאיתנו מותשים פיזית ורגשית מזה ורוצים נרטיב חדש – אנחנו באמת רוצים להרגיש טוב עם עצמנו. אני מאמינה שעבור נשים במיוחד זה חלק מרכזי בהעצמה שלנו – לוותר על המלחמה ולהתחיל לעבוד עם עצמנו. את כל האנרגיה שאנו משקיעים בהענשת פעילות גופנית ובביקורת על גופנו נוכל כעת לתעל לאימונים משפרי מצב רוח שעוזרים לבנות את ההערכה העצמית, הערך העצמי והביטחון הכללי שלנו ולקחת את האנרגיה הזו לכל ההיבטים של חיינו.

רכבת הכיסוי של Happy Tally Ryeבהחלט: מה נתן לך השראה לכתוב ספר?

לִסְפּוֹר: דרך מערכת היחסים האישית שלי עם אוכל וכושר, נעשיתי מודע לאכילה אינטואיטיבית; מסגרת שנוצרה על ידי שתי הדיאטניות אוולין טריבול ואליזה רש ב-1995, כדי לעזור לאנשים להפסיק לעשות דיאטה ולהתחיל לעבוד עם הגוף שלהם כדי למצוא שלווה עם האוכל. כל כך הרבה מזה הדהד אותי.

ההבנה שפעילות גופנית לא חייבת להיות על ירידה במשקל ואסתטיקה ויכולה להיות על כל כך הרבה יותר הייתה משחררת ביותר. דרך העבודה שלי באינטרנט ובאופן לא מקוון, הרגשתי צורך בגישה חדשה לכושר וכששאלתי על מה אני רוצה לכתוב, הכרתי גישה אינטואיטיבית, לא דיאטטית לכושר, שחינכה אנשים על היתרונות העצומים והמגוונים של פעילות גופנית. מה היה חסר.

בהחלט: האם היה חשוב לך לספק תוכנית אימונים גמישה ויכולה להשתלב בה בקלות חיי אדם?

לִסְפּוֹר: זה היה הקריטריונים המרכזיים. רציתי שתוכנית האימונים תרגיש כמו הדובדבן על העוגה בסוף הספר. אני מקווה שבאמצעות קריאה של כל סעיף זה יעזור לקורא ליצור קשר חיובי יותר עם פעילות גופנית, אוכל וגופו ושעד הסוף הם מרגישים מתרגשים להתאמן ולנסות דרכים שונות של תנועה. רציתי לעודד 3 אימונים בשבוע; התנגדות, משקל גוף ואתגר שבועי. אין לעבור או להיכשל בתוכנית הזו, זה לכל אדם לעשות בקצב שלו ולהשתמש כראות עיניו.

כושר טלי שיפון רכבת שמחבהחלט: האם השנה החדשה היא תקופה מטרידה במיוחד בשנה עבור תרבות הדיאטה?

לִסְפּוֹר: זה כאשר תרבות הדיאטה בשיאה. זה מורכב ממסרים שכדי להיות ה"אתה הכי טוב" שלך ו"האני הכי מאושר" שלך תצטרך לכווץ את הגוף שלך בדרך כלשהי כדי לעמוד בסטנדרטים של הגוף של החברה. זה יכול להיות באמצעות מסרים גלויים כמו קידום של תה גמילה וסוכריות מדכאות תיאבון או שזה יכול להיות הרבה יותר עדין לפיו "שינוי אורח חיים בריא" הופך לקוד לדיאטה ולרדיפה מכוונת לירידה במשקל.

בהחלט: האם לדעתכם המדיה החברתית תורמת לכך?

לִסְפּוֹר: כן בהחלט כן. חלק גדול ממה שאנו רואים מסונן ומצוטט בפוטושופ, כמו גם סליל הדגשה המוצג בצורה מושלמת עם זווית טובה. עם זאת, לא הכל רע! כאשר אתה מגוון את העדכונים שלך כדי לעקוב אחר אנשים מסוגי גוף, רקע ותחומי עניין שונים זה יכול להיות מקום חיובי וחינוכי המספק תחושת קהילה ושייכות.

קליירפפר

בהחלט: מה אנחנו יכולים לעשות כדי להילחם בדיאטות שלאחר חג המולד?

לִסְפּוֹר: ראשית אל תרביץ לעצמך אם אתה מרגיש לא בנוח עם עלייה במשקל חג המולד או רוצה לרדת במשקל. זכרו שאנחנו חיים בתרבות שאומרת לנו ששומן זה רע ורזה זה טוב, אז באופן טבעי הפנמנו את זה. הראה לעצמך חמלה.

אם אתה כן רוצה להניע יותר את הגוף שלך ולטפל ברווחתך בשנת 2020, במקום לחשוב "מה אני יכול לחתוך", שהיא לרוב גישת תרבות הדיאטה, שאל את עצמך מה אתה יכול להוסיף? אולי זה יותר תנועה, תעדוף שינה, חיפוש תמיכה בבריאות הנפש, ניסיון של מזונות חדשים כדי להוסיף עוד מגוון וכו'. הגבלה אינה ברת קיימא ואנחנו באמת רוצים לחשוב לטווח ארוך.

בהחלט: האם יש לך עצה לאנשים שמתקשים לתרגל טיפול עצמי?

לִסְפּוֹר: לעתים קרובות אלה שנאבקים בטיפול עצמי נותנים כל כך הרבה מעצמם לאחרים שהם שוכחים לבדוק עם עצמם. כמו שנאמר 'איך אפשר למזוג מכוס ריקה?' אתה צריך למלא את הכוס שלך לפני שאתה יכול לתת לאחרים. כדאי גם לשקול מדוע ייתכן שאתה נמנע מטיפול עצמי ומדוע אינך מרגיש שאתה בראש סדר העדיפויות.

בהחלט: לבסוף, מהן היעדים האישיים שלך לשנת 2020?

לִסְפּוֹר: אשמח לשוחח עם עוד חברי מקצועני הכושר על כושר אינטואיטיבי וליצור עבורם השכלה פורמלית יותר. אני גם אשמח לקחת את Train Happy לארה"ב ולהיפגש עם אנשי מקצוע דומים שם. 2020 היא גם השנה בה אני חוגג 30 אז זה היה חלום שלי להתחיל שיעורי טניס, אז אשמח להתחיל לפני יום ההולדת שלי. אני גם רוצה להמשיך את עבודתי בטיפול, ולתמוך באופן פעיל בבריאות הנפשית שלי כמו בבריאותי הפיזית.

Train Happy מאת Tally Rye יוצא ב-9 בינואר 2020, 14.99 פאונד; pavilionbooks.com

ככה? בדוק את חללי הכושר החדשים הטובים ביותר בלונדון

היכן ניתן לקבל את טיפולי הפנים הטובים ביותר בלונדון

סקירה: Barrecore Refresh Year New Year Challenge